Co zrobić, by otrzymać odszkodowanie po wypadku samochodowym?

 In Uncategorized

Co zrobić, by otrzymać odszkodowanie po wypadku samochodowym?

Nie od dziś wiadomo, że uczestnicy zdarzenia drogowego, którzy nie przyczynili się do bezpośredniego spowodowania kolizji, mają prawo ubiegać się o odszkodowanie po wypadku samochodowym, wypłacane przez firmę ubezpieczeniową, z usług, której korzysta sprawca. O ile nie ma znaczenia miejsce zdarzenia, o tyle istotne dla jednostek wypłacających odszkodowanie po wypadku samochodowym jest optymalna i obiektywna dokumentacja. Analizując to rozwiązanie w pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na to, iż odszkodowanie po wypadku samochodowym wymaga potwierdzenia przez odpowiednie służby porządkowe, czyli policję. Dlatego też każdy uczestnik zdarzenia, który zamierza wystąpić o odszkodowanie po wypadku samochodowym, zobowiązany jest do wezwania na miejsce kolizji mundurowych.

Spisany protokół oraz dane uczestników, w szczególności sprawcy, pozwalają złożyć wniosek o odszkodowanie po wypadku samochodowym, które dotyczy zarówno poszkodowanych w wyniku zdarzenia osób, jak i samych pojazdów.  Co prawda odszkodowanie po wypadku samochodowym dla osób i pojazdów to dwie różne kwestie, nie mniej jednak są one realizowane na podstawie aktualnej polisy sprawcy. Istotny jest także fakt, iż chcąc uzyskać odszkodowanie po wypadku samochodowym, należy zgłosić ten fakt we właściwej siedzibie ubezpieczyciela, oczekując na wizytę kompetentnego rzeczoznawcy. Ogólnie wiadomo, że odszkodowanie po wypadku samochodowym w zakresie pojazdu obejmuje usunięcie powstałych podczas zdarzenia szkód.

 

Jednakże biorąc pod uwagę fakt, iż wypłata należności następuje w określonym czasie, właściciel pojazdu ma prawo skorzystać z usług naprawczych przed wypłatą należności. Ponadto odszkodowanie po wypadku samochodowym naliczane jest na podstawie wartości rynkowej pojazdu oraz przedstawionych przez warsztat samochodowy faktur, dlatego też działanie to jest jak najbardziej zasadne. Należy jednak pamiętać, że odszkodowanie po wypadku samochodowym wymaga także oceny rzeczoznawcy, dlatego też usunięcie szkód może nastąpić dopiero po wykonaniu tych czynności. Wiele przydatnych informacji w przedmiotowej kwestii można znaleźć na stronie www.motoexpert.com.pl, stworzoną przede wszystkim z myślą o szeroko rozumianych odszkodowaniach komunikacyjnych.

Recent Posts

Leave a Comment

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /domains/wypadeksamochodowywpolsce.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 4609