+48 600920920 | +49 1603388333 poczta@Rzeczoznawca-Samochodowy24.pl

WYPADEK OBCOKRAJOWCA
W POLSCE

Uslugi rzeczoznawcze na terenie Polski

ODSZKODOWANIE ZA WYPADEK LUB KOLIZJĘ DROGOWĄ W POLSCE

ODSZKODOWANIE ZA WYPADEK DROGOWY W POLSCE , KOLIZJE SAMOCHODOWY LUB KOLIZJĘ DROGOWĄ  Z OC LUB AC – NIEMIECKIE TABLICE REJESTRACYJNIE.

 

 

POSZKODOWANEMU W WYPADKU DROGOWYM W POLSCE NALEŻY NAM SIĘ PELNE ODSZKODOWANIE, WYPŁACONE PRZEZ TOWARZYSTWO UBEZPIECZENIOWE Z UBEZPIECZENIA OC SPRAWCY WYPADKU.

 

PRZYSŁUGUJĄ NAM NASTĘPUJĄCE ODSZKODOWANIA ZA WYPADEK LUB KOLIZJĘ SAMOCHODOWĄ W POLSCE.

Zwrot kosztów naprawy uszkodzonego samochodu

  • Zwrot kosztów na podstawie oryginalnej faktury vat wystawionej przez warsztat, który sobie sami wybraliśmy, samochodowy naprawiający nasz uszkodzony samochód, jest ona jednak najczęściej weryfikowana przez likwidatora szkody lub rzeczoznawcę samochodowego.
  • Odszkodowania za szkode w samochdodzie,  na podstawie kosztorysu ubezpieczyciela lub rzeczoznawcę samochodowego z MOTOEXPERT.  Kalkulacja takich kosztów opiera się na prawie i cenach obowiązujących w kraju zamieszkania poszkodowanego  min. cenach nowych części jakie będą potrzebne do naprawy uszkodzonego samochodu, stawkach roboczogodzin poszczególnych warsztatów samochodowych ( mechanika, blacharza, lakiernika) jakie obowiązują w regionie naszego zamieszkania za granica, np. w Niemczech, Austrii etc.
  • Mamy prawo sprzedać swój nienaprawiony samochód, również przysługuje nam wówczas prawo uzyskania zwrotu kosztów naprawy (brutto ) na podstawie wystawionej przez rzeczoznawcę opinii technicznej MOTOEXPERT, np. kiedy wystąpiła szkoda całkowita calkowita.
  • Możemy również samodzielnie naprawić nasz uszkodzony samochód w Polsce lub w sywym kraju zamieszkania, nie mając za naprawę faktury, pod warunkiem jednak że wyliczony koszt naprawy nie przewyższa 100% wartości samochodu sprzed wypadku. W rozliczeniach obowiązują kwoty brutto.
  • Możemy również uzyskać odszkodowanie za spadek wartości naszego samochodu, który jest wynikiem wypadku lub kolizji samochodowej na Polsce, dotyczy to jednak przewaznie samochodów młodszych niż  5 lat i dotychczas bezwypadkowych.
  • Możemy uzyskać zwrot kosztów jakie ponieśliśmy na sporządzenie opinii technicznej uszkodzeń naszego samochodu. Niezmiernie istotne jest przecież posiadanie dobrze i dokładnie wystawionej opinii technicznej, ponieważ staje się ona podstawą  wszelkich roszczeń z tytułu odszykowania. Warto więc zlecić wystawienie takiej opinii rzeczoznawcy polskiemu współpracującemu z siecią Stowarzyszenia rzeczoznawców samochodowych MOTOEXPERT, Zwrot kosztów otrzymamy jednak dopiero w takim przypadku jeżeli okaże się że sporządzona przez Towarzystwo Ubezpieczeniowe opinia była błędna.
  • Jeżeli posiadamy ważne ubezpieczenie ochrony prawnej w Towarzystwie Ubezpieczeniowym DAS możemy uzyskać również zwrot kosztów adwokata, który reprezentował nas po wypadku.
  • Mamy również prawo uzyskać zwrot kosztów wydobycia samochodu, jeżeli w wyniku wypadku znalazł się on poza drogą. Dotyczy to najczęściej samochodów ciężarowych.
  • Możemy uzyskać zwrot kosztów holowania uszkodzonego samochodu z miejsca wypadku na najbliższy parking lub do najbliższego warsztatu, zwrot kosztów postoju auta na parking czasu do uzyskania opinii technicznej i zwrot kosztów transportu z parkingu do dowolnie wybranego przez nas warsztatu znajdującego się w naszym rejonie zamieszkania pod warunkiem, że nie wystąpiła szkoda całkowita.

POMOC PO WYPADKU SAMOCHODOWYM

DOPŁATA DO ODSZKODOWANIA

LIKWIDACJA SZKODY PO WYPADKU W POLSCE Z OC SPRAWCY

WYPADEK SAMOCHODOWY NIEMIECKIM AUTEM W POLSCE

SZKODA AC PO WYPADKU W POLSCE

WYPADEK SAMOCHODOWY ZA GRANICĄ

25 LAT DOŚWIADCZENIA

DZIAŁAMY 24/7

DZIAŁAMY NA TERENIE CAŁEJ EUROPY

FACHOWA POMOC

Wypadek samochodowy w Polsce

JAKO NIEZALEŻNI RZECZOZNAWCY I EKSPERCI SAMOCHODOWI ZAWSZE DBAMY O INTERES NASZYCH KLIENTÓW.

DZIĘKI WIELOLETNIEMU DOŚWIADCZENIU NASZE USŁUGI REALIZOWANE SĄ W OPARCIU O NAJWYŻSZE STANDARDY JAKOŚCI!

NIE WIESZ CZY TWOJA SPRAWA SIĘ NADAJE ABY PRZEKAZAĆ JĄ RZECZOZNAWCY SAMOCHODOWEMU?

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI I SKORZYSTAJ Z BEZPŁATNEJ PORADY TECHNICZNO-PRAWNEJ!

WYPADEK LUB KOLIZJA DROGOWA W POLSCE Z UDZIAŁEM OBCOKRAJOWCA

W dzisiejszych czasach coraz częściej dochodzi do wypadków drogowych z udziałem obcokrajowca w Polsce. Kiedy ulegniemy takiemu wypadkowi jesteśmy najczęściej bardzo zagubieni nie wiedząc jak rozpocząć proces likwidacji takiej szkody, aby jej czas był jak najkrótszy a nasz uszkodzony samochód został jak najszybciej naprawiony. Niestety bardzo często popełniamy na samym początku błędy, które nie dość, że wydłużają w nieskończoność proces likwidacji szkody po wypadku komunikacyjnym  w Polsce z udziałem obcokrajowca.  Jest wielu problemów i zajmują czas a otrzymane odszkodowanie może okazać się niewystarczające na właściwą naprawę wszystkich uszkodzeń w Niemczech. Pierwszym i podstawowym błędem jaki popełniamy jest samodzielne zwrócenie się nie bezpośrednio do zagranicznego Towarzystwa Ubezpieczeniowego sprawcy, ale do znajdującego się na terenie Polski jego przedstawiciela (reprezentanta). On rozpoczynając proces likwidacji szkody dokonuje oględzin uszkodzonego samochodu, ale i tak wszystkie decyzje o wypłacie odszkodowania podejmuje właściwe zagraniczne Towarzystwo Ubezpieczeniowe sprawcy, co samo w sobie wydłuża czas likwidacji takiej szkody powstałej w wyniku wypadku w Polsce z udziałem obcokrajowca. ZAPYTAJ EKSPERTA !