WYPADEK OBCOKRAJOWCA
W POLSCE

Uslugi rzeczoznawcze na terenie Polski

ODSZKODOWANIE ZA WYPADEK LUB KOLIZJĘ DROGOWĄ W POLSCE

ODSZKODOWANIE ZA WYPADEK DROGOWY W POLSCE , KOLIZJE SAMOCHODOWY LUB KOLIZJĘ DROGOWĄ  Z OC LUB AC – NIEMIECKIE TABLICE REJESTRACYJNIE.

 

 

POSZKODOWANEMU W WYPADKU DROGOWYM W POLSCE NALEŻY NAM SIĘ PELNE ODSZKODOWANIE, WYPŁACONE PRZEZ TOWARZYSTWO UBEZPIECZENIOWE Z UBEZPIECZENIA OC SPRAWCY WYPADKU.

 

PRZYSŁUGUJĄ NAM NASTĘPUJĄCE ODSZKODOWANIA ZA WYPADEK LUB KOLIZJĘ SAMOCHODOWĄ W POLSCE.

Zwrot kosztów naprawy uszkodzonego samochodu

  • Zwrot kosztów na podstawie oryginalnej faktury vat wystawionej przez warsztat, który sobie sami wybraliśmy, samochodowy naprawiający nasz uszkodzony samochód, jest ona jednak najczęściej weryfikowana przez likwidatora szkody lub rzeczoznawcę samochodowego.
  • Odszkodowania za szkode w samochdodzie,  na podstawie kosztorysu ubezpieczyciela lub rzeczoznawcę samochodowego z MOTOEXPERT.  Kalkulacja takich kosztów opiera się na prawie i cenach obowiązujących w kraju zamieszkania poszkodowanego  min. cenach nowych części jakie będą potrzebne do naprawy uszkodzonego samochodu, stawkach roboczogodzin poszczególnych warsztatów samochodowych ( mechanika, blacharza, lakiernika) jakie obowiązują w regionie naszego zamieszkania za granica, np. w Niemczech, Austrii etc.
  • Mamy prawo sprzedać swój nienaprawiony samochód, również przysługuje nam wówczas prawo uzyskania zwrotu kosztów naprawy (brutto ) na podstawie wystawionej przez rzeczoznawcę opinii technicznej MOTOEXPERT, np. kiedy wystąpiła szkoda całkowita calkowita.
  • Możemy również samodzielnie naprawić nasz uszkodzony samochód w Polsce lub w sywym kraju zamieszkania, nie mając za naprawę faktury, pod warunkiem jednak że wyliczony koszt naprawy nie przewyższa 100% wartości samochodu sprzed wypadku. W rozliczeniach obowiązują kwoty brutto.
  • Możemy również uzyskać odszkodowanie za spadek wartości naszego samochodu, który jest wynikiem wypadku lub kolizji samochodowej na Polsce, dotyczy to jednak przewaznie samochodów młodszych niż  5 lat i dotychczas bezwypadkowych.
  • Możemy uzyskać zwrot kosztów jakie ponieśliśmy na sporządzenie opinii technicznej uszkodzeń naszego samochodu. Niezmiernie istotne jest przecież posiadanie dobrze i dokładnie wystawionej opinii technicznej, ponieważ staje się ona podstawą  wszelkich roszczeń z tytułu odszykowania. Warto więc zlecić wystawienie takiej opinii rzeczoznawcy polskiemu współpracującemu z siecią Stowarzyszenia rzeczoznawców samochodowych MOTOEXPERT, Zwrot kosztów otrzymamy jednak dopiero w takim przypadku jeżeli okaże się że sporządzona przez Towarzystwo Ubezpieczeniowe opinia była błędna.
  • Jeżeli posiadamy ważne ubezpieczenie ochrony prawnej w Towarzystwie Ubezpieczeniowym DAS możemy uzyskać również zwrot kosztów adwokata, który reprezentował nas po wypadku.
  • Mamy również prawo uzyskać zwrot kosztów wydobycia samochodu, jeżeli w wyniku wypadku znalazł się on poza drogą. Dotyczy to najczęściej samochodów ciężarowych.
  • Możemy uzyskać zwrot kosztów holowania uszkodzonego samochodu z miejsca wypadku na najbliższy parking lub do najbliższego warsztatu, zwrot kosztów postoju auta na parking czasu do uzyskania opinii technicznej i zwrot kosztów transportu z parkingu do dowolnie wybranego przez nas warsztatu znajdującego się w naszym rejonie zamieszkania pod warunkiem, że nie wystąpiła szkoda całkowita.

POMOC PO WYPADKU SAMOCHODOWYM

DOPŁATA DO ODSZKODOWANIA

LIKWIDACJA SZKODY PO WYPADKU W POLSCE Z OC SPRAWCY

WYPADEK SAMOCHODOWY NIEMIECKIM AUTEM W POLSCE

SZKODA AC PO WYPADKU W POLSCE

WYPADEK SAMOCHODOWY ZA GRANICĄ

25 LAT DOŚWIADCZENIA

DZIAŁAMY 24/7

DZIAŁAMY NA TERENIE CAŁEJ EUROPY

FACHOWA POMOC

Wypadek samochodowy w Polsce

Kolizja drogowa w Szwajcarii

JAKO NIEZALEŻNI RZECZOZNAWCY I EKSPERCI SAMOCHODOWI ZAWSZE DBAMY O INTERES NASZYCH KLIENTÓW.

DZIĘKI WIELOLETNIEMU DOŚWIADCZENIU NASZE USŁUGI REALIZOWANE SĄ W OPARCIU O NAJWYŻSZE STANDARDY JAKOŚCI!

Kolizja drogowa w Szwajcarii

NIE WIESZ CZY TWOJA SPRAWA SIĘ NADAJE ABY PRZEKAZAĆ JĄ RZECZOZNAWCY SAMOCHODOWEMU?

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI I SKORZYSTAJ Z BEZPŁATNEJ PORADY TECHNICZNO-PRAWNEJ!

WYPADEK LUB KOLIZJA DROGOWA W POLSCE ! OBCOKRAJOWCA - NIEMCA, AUSTRYJAKA / Niemieckie, Austryjackie talice

Kosztorys polskiego ubezpieczyciela wyliczyny jest zawsze w PLN przy stawkach roboczo-godzinowych od 55.00 PLN   do 80.00 PLN  netto. Wycen szkode w MOTOEXPERT w EURO i stawkami roboczogodziny stosowanej w Niemczech ( od 132,00 Euro do 270,60 Euro )

W dzisiejszych czasach coraz częściej dochodzi do wypadków drogowych z udziałem obcokrajowca w tym Niemcow i Austryjakow w Polsce. Kiedy ulegniemy takiemu wypadkowi jesteśmy najczęściej bardzo zagubieni nie wiedząc jak rozpocząć proces likwidacji takiej szkody, aby jej czas był jak najkrótszy a nasz uszkodzony samochód został jak najszybciej naprawiony. Niestety bardzo często popełniamy na samym początku błędy, które nie dość, że wydłużają w nieskończoność proces likwidacji szkody po wypadku komunikacyjnym  w Polsce.  Jest wielu problemów i zajmują czas a otrzymane odszkodowanie może okazać się niewystarczające na poprawna naprawę wszystkich uszkodzeń w Niemczech/Austrii w regionie miejsca zamieszkania obcokrajowca.

Kosztorys polskiego ubezpieczyciela wyliczyny jest bowiem w PLN przy stawkach roboczo-godzinowych od 55.00 PLN   do 80.00 PLN  netto.

Pierwszym i podstawowym błędem jaki popełniamy jest samodzielne zwrócenie się nie bezpośrednio do  Towarzystwa Ubezpieczeniowego sprawcy. On rozpoczynając proces likwidacji szkody dokonuje oględzin uszkodzonego samochodu i wylicza koszt naprawy na warunki polskie w PLN a nie w EURO

Co samo w sobie zaniza wysokosc odszkodowania za szkody w pojezdzie i wydłuża czas likwidacji takiej szkody powstałej w wyniku wypadku drogowego w Polsce.

 

-  ZAPYTAJ EKSPERTA !