WYPADEK OBCOKRAJOWCA
W POLSCE

Uslugi rzeczoznawcze na terenie Polski

WYPADEK SAMOCHODOWY OBCOKRAJOWCA W POLSCE

WYPADEK SAMOCHODOWY NIEMIECA W POLSCE

Dzisiejsze czasy są niestety dość niebezpieczne i nigdy nie wiadomo kiedy przydarzy nam się jakaś kolizja. Nikt z nas nie jest w stanie tego przewidzieć ani się na to przygotować. Jest to duży stres dla kierowcy, w szczególności, gdy wypadek samochodowy ma miejsce za granicą, gdzie bariera językowa jest dużą przeszkodą, jeśli chodzi o wyjaśnienie zdarzenia. Jednak ze wszystkim można sobie poradzić jeśli tylko się chce. Na pewno dookoła będą jacyś ludzie, którzy pomogą nam się porozumieć w obcym języku. Jeżeli jednak wypadek samochodowy obcokrajowca w Polsce okaże się dość poważny to w celu wyjaśnienia zeznań będzie potrzebna policja i wtedy już oczywiście bez tłumacza się nie obejdzie. Nigdy nie możemy przewidzieć co się wydarzy dlatego lepiej posiadać przy sobie rozmówki w obcym języku, ponieważ to może znacznie ułatwić sprawę gdy dojdzie już do wypadku w kraju, którego nie znamy. Oczywiście, jeśli ucierpieliśmy w takiej kolizji za granicą i potrzebujemy interwencji lekarza to koniecznie trzeba to zrobić. W tym momencie nasze zdrowie i życie jest ważniejsze od papierkowych wyjaśnień dotyczących całego zajścia. Gdy zostanie nam udzielona fachowa pomoc lekarska i dowiemy się, że wszystko już z nami w porządku to po wyjściu ze szpitala należy dokończyć składanie wyjaśnień. Należy też zająć się ubezpieczeniem i ewentualnym odszkodowaniem. W przypadku,gdy nie znamy danego języka, musimy załatwić sobie tłumacza, który nam pomoże wszystko zrozumieć. Należy pamiętać, że nigdy nie wolno podpisywać jakichkolwiek papierów, jeśli nie rozumiemy, co jest w nich napisane. Po co niepotrzebnie robić sobie kłopoty w odkręcaniu podpisu tym bardziej, jeżeli zrobiliśmy to dobrowolnie. Wypadek komunikacyjny za granicą to poważna sprawa i wszystko musi być bardzo dokładnie pozałatwiane, aby nie ciągnęło się za nami to przez kolejnych kilka lat. Lepiej mieć to z głowy i zaraz zaistniałej sytuacji dopełnić wszelkich formalności i wrócić do domu z czystym sumieniem. Dlatego właśnie wyjeżdżając samochodem poza granice naszego kraju lepiej odpowiednio się przygotować.

 

KOLIZJA ZA GRANICĄ – JAK SIĘ ZACHOWAĆ?

Każdy z nas jest w szoku i nie wie jak się zachować i gdzie się udać w przypadku wypadku samochodowego za granicą. Bardzo często w takiej sytuacji mamy ogromny problem z ustaleniem przebiegu zdarzenia, ponieważ dzieli nas bariera językowa ze sprawcą lub osobą poszkodowaną. W takiej sytuacji bardzo pomocne są gotowe druki na, których wypełnia się wszelkie informacje o zaistniałym zdarzeniu. Formularze można ściągnąć z Internetu i bardzo ważne jest to, że są one dostępne zarówno w języku polskim, jak również w angielskim. Także jeśli w razie stłuczki za granicą trafimy na obywatela Anglii to bezproblemowo wszystko się potoczy. Poza tym w każdym rejonie dokumenty w języku angielskim zdadzą egzamin, ponieważ w obecnych czasach praktycznie każdy potrafi w stopniu komunikatywnym posługiwać się tym językiem, dlatego w większości przypadkach wypadek z udziałem obcokrajowca można załatwić z ich użyciem. Jeżeli jednak stanie się tak, że policja nie będzie potrzebna to nigdy nie wolno podpisywać dokumentów ani żadnych papierów, których treści nie znamy ponieważ możemy sobie bardzo zaszkodzić i ciężko będzie to wyprostować zwłaszcza w obcym języku. Jest jednak dobra wiadomość ponieważ firma ubezpieczeniowa u której kupowaliśmy polisę oferuje możliwość załatwienia spraw związanych z wypadkiem samochodowym za granicą. Bardzo nam to ułatwi sprawę, a jeśli sprawca będzie chciał w jakiś sposób zaniżyć wysokość odszkodowania to możemy go pozwać w naszym polskim sądzie, co znacznie ułatwi nam komunikacje. Jeśli polski sąd nie uprawomocni wyroku wtedy konieczne będzie złożenie sprawy przed sąd zagraniczny. Gdy dojdzie do kolizji za granicą powinniśmy wezwać patrol policyjny w celu złożenia wyjaśnienia obu osób uczestniczących w wypadku. Następnie należy szkodę zgłosić w ubezpieczalni osoby, która spowodowała wypadek samochodowy za granicą.

        Do spisania obustronnego oświadczenia będą nam potrzebne:

 

  • dane osobowe sprawy wypadku (imię, nazwisko, adres)
  • kraj rejestracji samochodu sprawcy wypadku
  • numer polisy sprawy
  • marka samochodu i jego numer rejestracyjny

Nigdy nie wiadomo kiedy przytrafi nam się wypadek samochodowy za granicą, więc lepiej na wszelki wypadek zawsze mieć przy sobie niezbędne dokumenty i oświadczenia, które pozwolą nam zaoszczędzić nerwów podczas takiego zdarzenia. W takich sytuacjach najważniejsze jest nasze własne zdrowie i życie, a dopiero na drugim miejscu zajmujemy się formalnościami związanymi ze stłuczką.

POMOC PO WYPADKU SAMOCHODOWYM

DOPŁATA DO ODSZKODOWANIA

LIKWIDACJA SZKODY PO WYPADKU W POLSCE Z OC SPRAWCY

WYPADEK SAMOCHODOWY NIEMIECKIM AUTEM W POLSCE

SZKODA AC PO WYPADKU W POLSCE

WYPADEK SAMOCHODOWY ZA GRANICĄ

25 LAT DOŚWIADCZENIA

DZIAŁAMY 24/7

DZIAŁAMY NA TERENIE CAŁEJ EUROPY

FACHOWA POMOC

Wypadek samochodowy w Polsce

JAKO NIEZALEŻNI RZECZOZNAWCY I EKSPERCI SAMOCHODOWI ZAWSZE DBAMY PRECYJYJNE WYKONANIE OPII TECHNICZNEJ.

DZIĘKI WIELOLETNIEMU DOŚWIADCZENIU NASZE USŁUGI REALIZOWANE SĄ W OPARCIU O NAJWYŻSZE STANDARDY JAKOŚCI!

NIE WIESZ CZY TWOJA SPRAWA SIĘ NADAJE ABY PRZEKAZAĆ JĄ RZECZOZNAWCY SAMOCHODOWEMU?

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI I SKORZYSTAJ Z BEZPŁATNEJ PORADY TECHNICZNO-PRAWNEJ!

WYPADEK LUB KOLIZJA DROGOWA W POLSCE ! OBCOKRAJOWCA - NIEMCA, AUSTRYJAKA / Niemieckie, Austryjackie talice

Kosztorys polskiego ubezpieczyciela wyliczyny jest zawsze w PLN przy stawkach roboczo-godzinowych od 55.00 PLN   do 80.00 PLN  netto. Wycen szkode w MOTOEXPERT w EURO i stawkami roboczogodziny stosowanej w Niemczech ( od 132,00 Euro do 270,60 Euro )

W dzisiejszych czasach coraz częściej dochodzi do wypadków drogowych z udziałem obcokrajowca w tym Niemcow i Austryjakow w Polsce. Kiedy ulegniemy takiemu wypadkowi jesteśmy najczęściej bardzo zagubieni nie wiedząc jak rozpocząć proces likwidacji takiej szkody, aby jej czas był jak najkrótszy a nasz uszkodzony samochód został jak najszybciej naprawiony. Niestety bardzo często popełniamy na samym początku błędy, które nie dość, że wydłużają w nieskończoność proces likwidacji szkody po wypadku komunikacyjnym  w Polsce.  Jest wielu problemów i zajmują czas a otrzymane odszkodowanie może okazać się niewystarczające na poprawna naprawę wszystkich uszkodzeń w Niemczech/Austrii w regionie miejsca zamieszkania obcokrajowca.

Kosztorys polskiego ubezpieczyciela wyliczyny jest bowiem w PLN przy stawkach roboczo-godzinowych od 55.00 PLN   do 80.00 PLN  netto.

Pierwszym i podstawowym błędem jaki popełniamy jest samodzielne zwrócenie się nie bezpośrednio do  Towarzystwa Ubezpieczeniowego sprawcy. On rozpoczynając proces likwidacji szkody dokonuje oględzin uszkodzonego samochodu i wylicza koszt naprawy na warunki polskie w PLN a nie w EURO

Co samo w sobie zaniza wysokosc odszkodowania za szkody w pojezdzie i wydłuża czas likwidacji takiej szkody powstałej w wyniku wypadku drogowego w Polsce.

 

-  ZAPYTAJ EKSPERTA !